Van'ın 3 aylık kaza bilançosu belli oldu!

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı Mart ayına ilişkin Trafik İstatistik Bülteni'ni açıkladı. İşte Van'ın 3 aylık trafik kazası bilançosu…

Türkiye’de her gün trafik kazaları yaşanıyor. Günümüzün en önemli sorunları arasında yer alan trafik kazaları birçok sebepten dolayı yaşanıyor. Dikkatsiz araç kullanımı çoğu zaman ölümlere ve yaralanmalara sebep oluyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı’nın verilerine göre, ölümlere ve yaralanmalara neden olan unsurlar arasında sürücüler ilk sırada yer alırken, sürücüleri yayalar ve araçlar izliyor. 

VAN’DA MART AYINDA MEYDANA GELEN KAZA SAYISI BELLİ OLDU

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı’nın verilerine göre, Van’da Mart ayında 313 trafik kazası meydana geldi. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı’nın verilerine göre, Van’da Mart ayında ölümlü-yaralanmalı kaza sayısı 133, maddi hasarlı kaza sayısı ise 180 oldu. Verilere göre, Mart ayında Van’da meydana gelen kazalarda hayatını kaybeden sayısı 2, yaralı sayısı ise 239 oldu.

VAN’DA 3 AY İÇERİSİNDE 823 TRAFİK KAZASI MEYDANA GELDİ!

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı’nın verilerine göre, Van’da 3 ay içerisinde 823 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalardan 307’si ölümlü-yaralanmalı, 516’sı maddi hasarlı kaza olarak gerçekleşti. Meydana gelen kazalarda 3 kişi hayatını kaybederken, 584 kişi ise yaralandı. sehrivan

Bakmadan Geçme