TÜGVA, iftar yemeğini Van Büyükşehir Belediyesi'ne ödetti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yüksek istişare kurulu üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) Van'daki temsilcileri ve ailelerine verilen iftar yemeği ile ulaşım bedeli imzalanan protokol gereği kayyımla yönetilen Van Büyükşehir Belediyesi tarafından ödendi.

TÜGVA ile kayyım tarafından 8 Ağustos 2023’te imzalanan protokolle vakfın ‘gezi, yemek, konferans vb. organizasyonları’nın maliyeti belediye tarafından karşılanıyor.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre bu kapsamda 17 Mart’ta Uygulama Oteli’nde düzenlenen iftar yemeği bedelinin ödenmesi talebiyle 14 Mart’ta TÜGVA tarafından belediyeye bir yazı gönderildi.

Yazıda şunlar dendi:

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Van Büyükşehir Belediyesi arasında 08.08.2023 tarihli meclis kararıyla imzalanan ‘Van ilinde sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerinin desteklenmesi işbirliği protokolünün 6.1.2 maddesi gereği büyükşehir belediyesinin bütçesi dahilinde sosyal alanda hizmet alanların verimliliklerini artırmak için gezi, yemek, konferans vb. organizasyonların mali kısmını karşılayacaktır’ maddesi ışığında 17.03.2024 tarihinde Evliye Çelebi Uygulama Oteli’nde yapacağımız iftar programının ulaşım, yemek ve giderlerinin karşılanması hususunu bilgilerinize arz ederim.”

TÜGVA genel başkan yardımcısı Selim Özaltun, Van Büyükşehir Belediyesi kayyımı Ozan Balcı, AKP İl Başkanı Emre Güray, AKP Van Milletvekili Burhan Kayatürk, AKP Van büyükşehir belediye başkan adayı Abdulahat Arvas’ın da katıldığı yemeğe belediyenin ne kadar ödendiği bilinmiyor.

Söz konusu protokol, beş yıl geçerli olmak üzere imzalanmıştı. Kaynak: Politikyol

Bakmadan Geçme