Kandaşoğlu'ndan Vansporlu futbolculara tepki!

VATSO Başkanı İş İnsanı Zahir Kandaşoğlu, Vansporlu futbolcuların yaptığı ortak açıklamayı işaret ederek, 'hoca veya yönetimin açıklama yapan futbolculara gerekli cezayı vermelidir' ifadeleriyle tepki gösterdi.

Sezonun sonuna doğru ilerlerken şampiyonluk hesapları yapan Vanspor'da, futbolcuların yaptığı ortak açıklama gündeme bomba gibi düştü.

Kulüpten alacaklı olduklarının altını çizen futbolcuların, Karacabey maçı öncesi yaptıkları açıklamaya taraftarlar ve spor camiasından büyük tepki geldi.

Vanspor'a büyük emekler veren ve halen desteğini devam ettiren VATSO Başkanı İş İnsanı Zahir Kandaşoğlu, sosyal medyada yaptığı açıklamayla gündemi sarsan ifadeler kullandı.

Vanspor'un durumuyla alakalı olarak sosyal medyada hesabından "Vanspor'un durumu şans mı? Kader mi?" başlığıyla açıklama yapan VATSO Başkanı Kandaşoğlu, futbolcuların yaptığı açıklama karşısında şaşkın olduğunu belirtti.

İşte Kandaşoğlu tarafından yazılan yazı:

"Gerçekten bende bu açıklamaları görünce büyük bir şok yaşadım. Şaşkınlık içerisinine girdim. Ben sabah 9’dan beri yüzlerce iş insanı ve yetkili mercileri aradım. Dedim ki Vanspor kulübünün kaç aydan beri çalışan personelinin içeride alcakları ve futbolcuların da içeride kalan 4 maçın pirimleri var. Bir seferde ödeyelim, önümüzdeki maçlara ter temiz çıksınlar, kafaları tam rahat olsun. Kulüp müdüründen pirim ve personel alcağı ile ilgili evrakları istedim ve derhal gönderdi . Toplam 5 milyona yakın bir borç görünüyordu.

Bende birkaç değerli insana anlattım ve sağ olsun onlarda hemen benle birlikte devreye girdiler. Bir firma sahibiyle görüştük o firma sahibi evrak ve bilgi istedi hemen gönderdim. Firma sahibi dediki ne gerekiyorsa yapacağız bizden haber bekleyin. Bende baktım ki bu para gelecek gibi hemen harekete geçtim ancak Allah’ım bu ne ? Kaderim ve şansım neden böyle oluyor ? Bu ilin işleri rast gitmesin diye bu kadar arka planda kimler var ve ne gibi güçler varki bu ilin iyi giden işleri bir anda tam tersine dönüyor, alt üst oluyor Allahım..? Para gelecek diye bir iş insanını aradım ve dedim ki sen bana 90 bin dolar göndere bilir misin, dedi abi vallah 60 bin hazır var dedim 90 bin lazım tamam abi dedi bir adam gönder 60 bini alsın 30 bini de iftardan sonra getireyim, tamam dedim hemen kulüp müdürünü aradım bir kaç iş insanını da aradım. Arkadaşlar bir tatlı alın gelin Vanspor tesislerine gidelim dedim.

Kulüp müdürü bana dediki başkanım bazı arkadaşlar evlerine gitti çok az kişiler kaldı bende müdüre dedim ki para getireceğim ancak 30 bin dolar eksik bir saat içinde gelecek geleyim maçtan önce tüm pirimleri ödeyeyim öyle yarın gidin. Müdür dedi başkanım süper olur ben arabanın içinde eksik olan 30 bin doları beklerken bir baktım ki insanlar beni arıyor başkan sporcuların açıklamaları okundu mu? Gerçekten tansiyonum sıfıra düştü müdürü ve bir hocayı çağırdım buyurun gelin, geldiler para poşetin içinde buyurun çekin telefonla çektiler onlarda gerçekten ne yapacaklarını ve ne diyeceğini şaşırdılar şok geçirdiler. Dedim hocam böyle bir şey olmaz dünyanın hiçbir yerinde yok böyle bir şeyé

Pazar günü soyunma odasına girdim, arkadaşlar dedim sizlere söz veriyoruz sizin Van’da bir liranız kayıp olmaz, ceketimi satsam yine kayıp para olmayacak açık ve net. Kayıt altına aldık buna rağmen bu gün bana bunu yaptılar. Bana tövbe olsun bir daha Vansporun işine karışayım. Çünkü bu işin içinde yine bir bit oyunu var. Futbolcular bence kendi başlarını böyle bir açıklama yapmazlar. Sözleşmelerini yapmışlar, haklarının çoğunu almışlar, pirim bir teşviktir asla alacak değildir. Bu şekilde açıklama yapmaya asla hakkıları yoktur. Çıkıp maçta samimi bir şekilde ne gücü varsa kullanmak zorunda. Bakmayın bizim iyi niyetimiz ve duygusallığımıza, oynamayan ve samimiyetini ortaya koymayan kim varsa derhal gereken cezayı vermeli. Bunu ilk takımın başındaki hoca yapmalıdır, yapmasa yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu gereğini yapmalı.

Bu ilin sonu hayır olsun .."

Bakmadan Geçme