• Haberler
  • Siyaset
  • YRP'den AK Parti Van teşkilatına gönderme! Seçimin galibi biziz

YRP'den AK Parti Van teşkilatına gönderme! Seçimin galibi biziz

31 Mart'taki seçimin yankıları sürmeye devam ederken Türkiye genelinde seçime damga vuran partilerden biri olan Yeniden Refah Partisi Van'daki sonuçları değerlendirdi.

Mahalli seçimlerde Türkiye geneli yüzde 6,19’luk oy alıp Türkiye genelinde 19 belediye kazanan Yeniden Refah Partisi (YRP) yüzde 5,37 oy alıp üçüncü olduğu Van seçimleri ile ilgili bir değerlendirme paylaştı.

Yeniden Refah Partisi Van il Başkanı Nayif Şabu ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Abdullah Sadıksoy adıyla paylaşılan değerlendirmede AK Parti’ye de gönderme yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “31 Mart 20204 günü ülkemiz genelinde Mahalli idareler Genel seçimleri yapıldı. Bu seçimin genelde ülkemiz, özelde de Van ilimize hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden temenni ederim. Seçimlerin yapılmış olması bir sonuç değil bir başlangıçtır. 5 yıl boyunca ülkemizi yerelde sevk ve idare edecek temsilcileri seçiyoruz, ancak toplum olarak Hür irademizin ne kadar sandığa yansıdığını, hangi etkenlerin seçimlerde rol aldığını her seçimde olduğu gibi bu seçimde de maalesef derinlemesine yaşayarak müşahade ettik.”

“HALKIN İRADESİNİ BASKI ALTINA ALMAK ÇİRKİN BİR ZİHNİYETTİR”

“Demokrasilerde halkın Özgür iradesi esastır. Etik olmayan toplumun değerleri ile örtüşmeyen ve insan onuruna yakışmayan araçların halka dayatılması, halkın iradesini baskı altına alarak tercihinin değiştirilmesi son derece çirkin bir siyasi zihniyettir. Bu zihniyetin her seçimde olduğu gibi bu seçimde de devletin imkânı ve kaynaklarını kullanarak vatandaşın iradesini anti demokratik yöntemlerle değiştirmesi ne insanidir ne de İslamidir. Eğer bize oy vermezseniz size hizmet gelmeyecek tehdidi vatandaşın iradesine açık bir müdahaledir. Makamın tarafsızlığına gölge düşüren bir haslettir. Ayrıca seçimle değil atama ile iş başına gelen ve devleti temsil edenlerin açık bir şekilde taraf olması, devletin imkanlarını bir tarafa kanalize ederek adil olmayan müdahaleler, vatandaşın davetine karşı olan güvenini olumsuz yönde etkileyecektir.”

AK PARTİ’YE GÖNDERME YAPTILAR: KAYBEDENLER KULUBÜNÜ ANKARA’YA ELİ BOŞ GÖNDERDİK

“Topluma reva görülen bu zihniyet artık son bulmalı Yeniden refah Partisi bu zihniyetin sonu hüsranla biteceğini bekliyor, herkese eşit mesafede olacak ve herkesin siyasi tercihine saygı duyacak. Adil bir düzenin ülkemizin refahına huzuruna kardeşlik ve demokrasisine seviye kazandıracak ve halkımızın Kurtuluş reçetesi olacak. 31 Mart seçimlerinin net galibi Yeniden Refah Partisi olduğu herkesin kabul ettiği bir gerçektir. Zira Türkiye'de her türlü engellenmelere rağmen Genelde oyunu % 120, Van'da ise % 50 arttırarak bu seçimin yegane galibi olduğunu göstermiştir. Kaybedenler kulübü ise eli boş Ankara'ya dönerken, Van'daki dengeleri kuruyarak siyaset yaptığını iddia edenler 14'e 0'lık hezimeti nasıl izah edecekleri merak ediliyor.” sehrivan

Bakmadan Geçme