Van'da üç kaleme yapılacak zam teklifi reddedildi!

Van Büyükşehir Meclisi'nde Mayıs ayı Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti. Yapılan Kurul toplantısında VASKİ yetkilileri tarafından üç başlık altında gündeme getirilen zam teklifi oy birliğiyle reddedildi.

Van Büyükşehir Belediyesi, Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Meclis toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda VASKİ yetkilileri proje inceleme ücreti, keşif denetleme ücreti ve Atıksu kalite kontrol bedeli şeklinde üç başlık altında sundukları zam talebi ekonomi sorunları nedeniyle reddedildi.

Büyükşehir Belediyesi Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü Mayıs Ayı olağan 3’üncü Genel Kurul Toplantısı Meclis Başkan Vekili Tuncer Sağınç Başkanlığında yapıldı.

Olağan Genel Kurul Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Meclis üyeleri ve VASKİ yetkililerinin katılımıyla düzenlendi.  Olağan Genel Kurul Toplantısında önemli gündem maddeleri görüşüldü.

Van'da üç kaleme yapılacak zam teklifi reddedildi!

VASKİ'NİN TARİFE ARTIŞ TEKLİFİ REDDEDİLDİ

Teklifte değiştirilecek ve eklenecek maddeler şu şeklide yer aldı: VASKİ tarafından yapılan denetimler sonucunda, sadece evsel atıksuyu olan, atıksularını tamamen devir daim yaparak kullanan veya hiçbir atıksu deşarjı olmayan atıksu kaynakları, VASKİ'nin de uygun görmesi halinde, Atıksu Kalite Kontrol Ruhsatı kapsamından çıkartılırlar. Ruhsat kapsamından çıkarılan atıksu kaynaklarından keşif denetleme ücreti tutarınca belge ücreti alınır. Ruhsat Kapsamı dışında bırakılan atıksu kaynakları isminde, adresinde, faaliyet sektöründe, üretiminde, vb. değişiklikler yaptıkları takdirde, VASKİ’ye bu değişikliklerle ilgili bilgi vermek zorundadır. Aksi takdirde, yapılacak denetimler sırasında bu değişikliklerin tespit edilmesi halinde atıksu kaynağı hakkında, bu Yönetmelikte belirtilen hükümler uygulanır.

OY BİRLİĞİYLE REDDEDİLDİ

DEM Parti Grup Eş Sözcüleri, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumun esnaf üzerindeki yükün artırıldığı bir dönemde VASKİ’nin zorlanması pahasına esnafımıza ek bir maliyet çıkaracak olan bu maddeyi uygun görmediklerini belirtti. Tarife artışı teklifi meclis üyelerinin oy birliğiyle reddedildi.

Bakmadan Geçme