• Haberler
  • Gündem
  • Van'da 'Bozdoğan-41' operasyonu: 3 terörist etkisiz hale getirildi!

Van'da 'Bozdoğan-41' operasyonu: 3 terörist etkisiz hale getirildi!

Türkiye'nin terörle mücadelesi kararlılıkla devam ediyor. Ülke genelinde terör hedefleri bir bir vurulurken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Van'da jandarma tarafından gerçekleştirilen operasyonda 'Bozdoğan-41' operasyonunda 1'i sözde sorumlu olmak üzere 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Türkiye teröre geçit vermiyor. İçişleri Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen başarılı terör operasyonlarına bir yenisi daha eklendi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Van Başkale'de jandarma tarafından gerçekleştirilen operasyonda ‘Bozdoğan-41’ operasyonunda 1’i sözde sorumlu olmak üzere 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonun detaylarını açıklayan İçişleri Bakanı Yerlikaya, Van Başkale'de gerçekleştirilen operasyonda 1’i sözde sorumlu 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Operasyon, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirildi. Operasyonda J-SİHA, ATAK taarruz helikopterleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı da destek verdi. Teröristlerden birinin kimliği belirlenirken diğer ikisinin tespit çalışmaları devam ediyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada; “Van ili Başkale kırsalında Jandarma tarafından Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik gerçekleştirilen “Bozdoğan-41" operasyonunda;

1’İ SÖZDE SORUMLU 3 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Teröristlerden biri Başkale kırsalında sözde sorumlu düzeydeki Demhat Şero Welat (K) İlyas Ayaz. Diğer iki teröristin kimlik ve katıldıkları eylemleri tespit çalışmaları devam ediyor. Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki: Son Terörist Etkisiz Hale Getirilinceye Kadar Mücadelemiz Kararlılıkla Devam Edecek. Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; Van İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbarat çalışmaları sonucu “BOZDOĞAN-41” operasyonu gerçekleştirildi.

J-SİHA, ATAK Taarruz Helikopterleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı desteğiyle Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Jandarma Komando unsurlarıyla gerçekleştirilen operasyonda 3 Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi. Operasyonu gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Terör ve onların iş birlikçilerine yönelik operasyonlarımız aralıksız sürecek.” İfadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme