Van'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı

Van'da '1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı' Musa Anter Parkında düzenlenen programla kutlandı. 1 Mayıs kutlamasına çok sayıda vatandaş katıldı.

KESK (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu), DİSK (Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu), Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, TTB (Türk Tabipler Birliği), TDB (Türk Diş Hekimleri Birliği), TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) gibi meslek örgütlerinin organizasyonu ile düzenlenen 1 Mayıs programında, DEM Parti EŞ Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları da konuşmacılar arasında yer aldı.

Van'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı

Programda konuşan DİSK Genel İş Van Şube Başkanı Ömer Tekin, “STK olarak gerçekleştirdiğimiz birlik, mücadele ve dayanışma etkinliğimize hoş geldiniz. 1 Mayıs 1977’de Taksim’de yitirdiğimiz 34 yoldaşımız başta olmak üzere emek ve demokrasi mücadelesinde yitirdiğimiz tüm arkadaşlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz. Buradan Taksim’de direnmeye çalışan yoldaşlarımızı selamlıyoruz. 1 Mayıs birlik, mücadele ve dayanışma günümüz kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Van'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı

Başkan Tekin, “Değerli dostlar biliyorsunuz ki 10 yıla yakındır belediyelerimiz kayyumlarla yönetiliyordu. Bu süre içerisinde binlerce arkadaşımız haksız ve hukuksuz şekilde işten atıldı. İşten atılmayan arkadaşlarımıza ise büyük bir baskı uygulandı ve sendikal tercihlerinin önüne geçildi. Bu vesileyle bugün sendikalarına sahip çıkan tüm arkadaşlarımı kutluyorum ve yaşamını yitirenleri rahmetle anıyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra düzenlenen konserin ardından1 Mayıs programı sona erdi.

 

Bakmadan Geçme