Hüseyin Çelik'ten Van'daki olaylara ilişkin açıklama

Eski AK Partili Bakan Hüseyin Çelik'ten Van olayları ile hakkında açıklama yapıldı. Çelik, Van'da olup bitenlerin vahim olduğunu belirterek, kayyum politikasına her zaman karşı olduğunu söyledi.

AK Parti'de 3 dönem milletvekilliği, Kültür Bakanı ve Millî Eğitim Bakanı olarak görev yapan Hüseyin Çelik, Van'da yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı.

Çelik açıklamasında, kayyum politikalarına karşı olduğunu ve Van halkını ve yetkilileri sağduyulu olmaya davet etti.

Çelik'in yaptığı açıklamanın devamında şunlara yer verildi:

"Ben oldum olası kayyum politikalarına karşı oldum ve hâla da karşıyım. Van’da olup bitenler vahimdir. Dem partiden Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen şahsın seçilme ehliyeti yoksa aday olmasına niçin müsaade ettiniz? Siyasetin asker ve yargı eliyle dizayn edilmesi, artık geri dönmemek üzere tarihe gömülmelidir. Bu olup bitenler en çok hükümete ve Ak Parti’ye zarar veriyor. Kayyum atamalarından sonra siyasi olarak hiç bir şey elde edilmediği, aksine daha önce alınan belediyelerin de kaybedildiği ortada iken hangi akılla bu iş sürdürülür? Van’da Dem’in 14 belediyenin hepsini alması tek başına ibret alınması gereken bir sonuçtur. Zaten ekonomik zorluklarla boğuşan Van’ı kaosa sürüklemenin bir anlamı var mı? Demokratik gösteri yapmak elbette herkesin hakkıdır. Ancak kamu malına zarar vermek, esnafa ve bütün vatandaşlara zarar verecek şiddet ve her türlü vandalizm kabul edilemez. Hemşehrilerimi ve yetkilileri sağduyulu davranmaya davet ediyorum."

Bakmadan Geçme